Символіка селища Козацьке

ГЕРБ Козацького вписано у декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення. У золотому полі козак-довбиш у синій сорочці, червоних шароварах і чоботях, підперезаний золотим поясом, у чорній шапці з червоним шликом б’є чорними калаталами у сині литаври, обтягнуті срібною шкірою та встановлені на чорних підпорах; вгорі зліва – червоне гроно винограду з зеленим листком. Назву поселення пов’язують з рукавом Дніпра –Козак, або, за легендою, з першим поселенцем-козаком, який оселився на острові біля впадіння цього рукава. Тому зображення козака-довбиша вказує на назву поселення, розкриває історію його виникнення, а також оспівує звитяжну роль запорожців у перемозі над турками.

ПРАПОР Козацького являє собою стяг квадратного полотнища, яке складається з трьох діагональних смуг – верхньої малинової, середньої синьої та нижньої жовтої (співвідношення їх ширин рівне 2:1:2), посередині малинової смуги – жовтий козацький хрест, посередині жовтої – стилізоване малинове гроно винограду з зеленим стеблом.

Золоте поле /на прапорі – жовте/ уособлює багаті землі Степової України, є символом щедрості й добробуту, а синє – означає води Дніпра. Малиновий колір та козацький хрест є традиційними елементами козацьких прапорів. Грона винограду свідчить про розвинуте виноградарство та підкреслює роль князя Трубецького, який започаткував тут виноробні промисли.